U Selcu se održala još jedna PROPR konferencija u organizaciji Danijela Koletića.
U sklopu konferencije dodeljuju se nagrade najuspešnijim pojedincima.
Tokom 17. PRO PR konferencije koja se održala u Crikvenica Selcu u Hrvatskoj, dodeljena su priznanja PRO PR Awards uglednim stručnjacima iz područja odnosa s javnošću i komunikacija. Ove godine je nagrađeno 24 dobitnika iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Makedonije, Italije, Velike Britanije, Rusije, Belgije i Njemačke.
Iz Srbije su za svoj predani rad u odnosima s javnošću i povezanim disciplinama nagrađeni: Gabrijela Petković-Jovanović, menadžerka za odnose s javnošću u Agenciji za privredne registre Srbije, Nataša Jovanović, direktorka sektora za identitet i komunikacije UniCredit banke u Srbiji, Tamara Bekčić, direktorka i suosnivač agencije Chapter4 Communicatons, kao i Biagio Carrano, direktor EastCom consultinga.
Tamari sam postavio par pitanja:
Kako se osećaš kao jedan od laureata ovogodišnje PRO PR nagrade?
Velika je čast biti među nagrađenima za doprinos razvoju struke. Izuzetno sam zahvalna žiriju na ovom priznanju i ponosna na ceo tim agencije Chapter 4, jer duboko verujem da su zasluge timske. Razvoj profesije je u osnovi svakog našeg delovanja – kroz etičko, odgovorno i kvalitetno delovanje, čvrste odnose s klijentima koji taj kvalitet prepoznaju, sopstveni profesionalni razvoj i stalnu težnju ka unapređenju tržišta. Iskoristila bih priliku da se zahvalim organizatorima PRO PR Awards, gospodinu Danijelu Koletiću i organizaciji IPRA koja kontinuirano podržava ovu smotru i regionalno povezivanje.
Šta misliš o stanju struke sada?
Stanje struke sagledavam i iz sopstvenog iskustva u radu u Srbiji, ali i kroz regionalni uvid koji imam s obzirom na to da Chapter 4 agencije uspešno rade na velikom broju tržišta širom Evrope i blisko sarađuju između sebe. Mislim da je kvalitet profesionalnih usluga na visokom nivou u Srbiji. Razlikuju se budžeti i tehnologija, a razlikuju se i tržišne prilike koje utiču na našu profesiju.
Dodatna prilika da uporedimo naše i druga tržišta jesu brojne edukacije na kojima učestvujemo, poput upravo održane konferencije PRO PR u Hrvatskoj, kao i profesionalne smotre na kojima se naše kolege i projekti nalaze rame uz rame sa evropskim. U nekim aspektima smo i vidno ispred drugih kolega iz Evrope, a to je svakako digital.
Kako tumačiš ovoliko veliki broj lažnih vesti?
Fake news predstavljaju veliki izazov, kako kod nas, tako i u svetu. U pitanju je moderni paradoks: s jedne strane imamo nikad veću potrebu za transparentnošću i izgradnjom poverenja na kome se grade svi odnosi, a s druge strane senzacionalizam i brzinu u prenosu informacija, koji po svemu sudeći mnogo puta dobijaju bitku u odnosu na proverene informacije i odgovornost.
Takvo stanje je neodrživo i očekujem da će se vremenom uspostaviti mehanizmi protiv lažnih vesti ili barem smanjenja istih, uz pomoć dobre volje interdisciplinarnih stručnjaka, regulative i savremene tehnologije.